Гідроізоляція фундаменту

Високоеластична полімерцементна двухкомпонентна гідроізоляція займає не останнє місце серед матеріалів, використовуваних при гідроізоляції конструкцій з пористих матеріалів типу цегли, каменю, пінобетону, газобетону, керамзитобетону, гіпсокартону, ГЛВЛ і т.д.

Еластична Полімерцементна гідроізоляція Сіоліт П2К/Б2К(П1К, Б2К – однокомпонентні)

Призначення і застосування гідроізоляції "Сіоліт П2К/Б2К" :

Гідроізоляція різного роду гідротехнічних споруд: каналів, дамб, систем водопроводу, водоочисних конструкцій, басейнів, резервуарів з питною водою, а також мостів.

Гідроізоляція підземних частин споруд, таких як фундаменти, тунелі і шахти, які схильні до дії позитивного і негативного тиску грунтових вод.

В якості захисного покриття, що перешкоджає проникненню хлоридів, проходженню процесів карбонізації, а також як захист від активного впливу циклів замерзання / відтавання, наприклад для мостових конструкцій.

Гідроізоляція будівельних конструкцій, підданих динамічним навантаженням. Гідроізоляція балконів і терас.

Внутрішня і зовнішня гідроізоляція як нових, так і старих будівель, що знаходяться під впливом агресивних середовищ.

Гідроізоляція під плитку у ванних кімнатах, кухнях і інших вологих приміщеннях в готелях, госпіталях, офісах та приватних будинках, підходить для пристрою зовнішньої гідроізоляції.

Технічні характеристики матеріалу "Сіоліт П2К/Б2К":

Гідроізоляційний матеріал «Сіоліт П2К/Б2К» - це двокомпонентне гідроізоляційне покриття складається з компонента «А» і компонента «Б». Компонент «А»: суміш цементів, ретельно підібраних наповнювачів і спеціальних органічних і неорганічних добавок. Компонент «Б»: рідкий полімер для замішування компонента «А». Особливий, ретельно підібраний склад цих компонентів забезпечує створення водонепроникного покриття з підвищеними характеристиками довговічності, водонепроникності, перекривання тріщин. Для нанесення «Сіоліт П2К/Б2К» не потрібно повного визрівання бетону.

Матеріал може бути сірого або білого кольору (за бажанням замовника можливе колорування), наноситься, як на свіжоукладену, так і на вже схоплену бетонну суміш, на цементну штукатурку, збірні бетонні блоки і цегляну кладку.

Технічні властивості «Сіоліт П2К/Б2К» забезпечують 100% гідроізоляцію надземних і підземних конструкцій, будівель і споруд, що знаходяться під напором, підвищену опірність бетону корозійному впливу води та атмосферних забруднювачів, високу довговічність, морозостійкість, захист бетонних конструкцій від карбонізації.

За рахунок еластичних властивостей, нанесене покриття здатне перекривати тріщини до 4-5 міліметрів. Покриття паропроникне, що дозволяє бетону "дихати".

Властивості матеріалу дозволяють наносити його на поверхні зі складними геометричними формами, забезпечуючи суцільну безшовну поверхню шару по всій площі гідроізолюючої поверхні.

 

«Сіоліт П1К/Б1К/П2К/Б2К» нетоксичний, екологічно нешкідливий.

Полімерцементна еластична гідроізоляція Сіоліт П2К/Б2К володіє підвищеною опірністю корозійного впливу води та атмосферних забруднювачів, захищає бетонні та кам'яні конструкції від різних видів корозії, у тому числі від карбонізації.

Вимоги до поверхні перед проведенням гідроізоляції.

Основою під гідроізоляцію матеріалом «Сіоліт П2К/Б2К» можуть служити поверхні бетонних, залізобетонних збірних, монолітних конструкцій і цегляної кладки. Гідроізоляційна поверхня не повинна мати цементного молочка, пилу, масляних плям, фарби, вицвітів, відшарувань і т.п.

Всі місця, де гідроізоляція з горизонтальної поверхні переходить на вертикальну, повинні бути згладжені викружками (галтелі) з дрібнозернистого (піщаного) бетону з радіусом 100-150 мм.

До початку виконання гідроізоляційних робіт міцність бетону повинна бути не менше 30% маркової міцності.

Вологість бетону в поверхневому шарі (на глибині до 20 мм) перед влаштуванням гідроізоляції повинна бути не більше 50%.

Всі тріщини і шви глибиною 1,5 см і більше, повинні бути розшиті і заповнені ремонтним складом «Сіоліт-ремонт» або «Сіоліт-ремонт 2К»; при наявності активних протікань - за допомогою матеріалу «Аквафін-фікс».

Безпосередньо перед нанесенням «Сіоліт П2К/Б2К» гідроізолюючу поверхню змочується водою для забезпечення кращої адгезії матеріалу.

НАНЕСЕННЯ по обмерзлих АБО перезволожених ПОВЕРХНОСТЕЙ (з блюдцями води або крапельної вологою) НЕПРИПУСТИМО !!!

Порядок проведення гідроізоляційних робіт.

Приготування суміші «Сіоліт П2К/Б2К»: у ємність, що містить рідкий компонент «Б», поступово перемішуючи засипати сухий компонент «А» в пропорції: 20 кг сухої речовини на 10 кг рідкого.

Перемішувати за допомогою низькошвидкісної дрилі до отримання однорідної густої, кремоподібної пасти, протягом 1-2 хвилин. Для перевірки консистенції отриманої маси необхідно опустити в неї щітку макловицю до половини довжини щетини. Якщо щітка не тоне і не падає набік, але, тим не менше, її можна без особливих зусиль переміщати в масі, то потрібна консистенція досягнута.

 

НЕ МОЖНА ДОДАВАТИ ВОДУ В СУМІШ!

 

Роботи з влаштування гідроізоляції з використанням матеріалу Сіоліт П2К/Б2К виконуються в два технологічних етапи: Нанесення двох шарів матеріалу по поверхні конструкції з технологічною перервою між шарами від 12 до 24 годин.

 

РОБОТИ ПО ГІДРОІЗОЛЯЦІЇ

 

Влаштування гідроізоляції виконують по чистих і злегка зволожених поверхнях. Нанесення Сіоліт П2К/Б2К на перезволожені поверхні неприпустимо. Грунтування горизонтальних (у вертикальній гідроізоляції використовують грун-просочення – « Сіонол МТ») ділянок основи під гідроізоляцію не проводиться у зв'язку з високим показником зчеплення (адгезії)  «Сіоліт П2К/Б2К» з бетоном, цеглою, каменем, пінобетоном та іншими пористими матеріалами.

При виробництві робіт в холодну пору року процес нанесення «Сіоліт П2К/Б2К» слід вести під легкими плівковими пересувними або стаціонарними навісами з подачею гарячого повітря і забезпеченням температури під ними не менше +5 °С.

Якщо ізоляційні роботи ведуться в літній час, рекомендується рясно зволожувати основу, робити це потрібно також і після нанесення матеріалу, якщо процес висихання йде занадто швидко. Не рекомендується наносити покриття на зовнішні поверхні в разі, якщо протягом 4-6 годин після нанесення очікується дощ.

«Сіоліт П2К/Б2К» рекомендується наносити щітками з нейлоновою щетиною. Таке нанесення дозволяє матеріалу покриття проникати в усі пори і порожнини.  «Сіоліт П2К/Б2К» також може бути нанесений за допомогою обладнання для напилення. По автоматично нанесеному шарі рекомендується пройтися щіткою для забезпечення щільності однорідного покриття.

Для забезпечення надійної гідроізоляції конструкцій необхідно нанесення матеріалу в два шари загальною товщиною близько 2-2,5 мм. Покриття формує структурно нерозривні зв'язки з основою, за рахунок подібної природи і високої адгезії. Нанесений матеріал створює еластичну шорстку водонепроникну мембрану на поверхні.

Матеріал наноситься щільним шаром, що створює безперервне і однорідне покриття. Його не можна розмазувати («розтягувати»), як це роблять з фарбою. Наносити матеріал тільки в одному напрямку. Другий шар повинен бути нанесений в протилежному першому напрямку. У місцях сполучень (підлога-стіна, введення комунікацій і т.д.) матеріал армується сіткою (скло або поліпропілен; щільність близько 58 г / м2). Смуга сітки шириною 20-30 см топиться в свежеуложенний перший шар матеріалу.

Витрата матеріалу «Сіоліт П2К/Б2К» при двошаровому покритті повинен становити 1,0-1,5 кг / м2 на кожен шар.

Повна витрата «Сіоліт П2К/Б2К» на два шари - від 1,8 до 3,0 кг / м2.

Заливка бетоном основи, покритої «Сіоліт П2К/Б2К», може проводитися через 7 днів після нанесення другого шару.

Після закінчення робіт всі інструменти повинні бути ретельно промиті водою і збережені до наступного застосування.

У разі застосування матеріалу для ремонтних робіт необхідно виконати наступні операції: видалити пухкий бетон, обробити оголену арматуру пасиваторами корозії (наприклад «Сіонол ПР»), вирівняти нерівні поверхні матеріалами «Сіоліт-ремонт» або «Сіоліт-ремонт 2К».

Ремонтні роботи проводяться на основі візуального, а при необхідності інструментального обстеження конструкції.

 

Зберігається «Сіоліт П2К/Б2К» в герметично закритих мішках (компонент А) і каністрах (компонент Б), об'ємом 30 кг і 10 кг.

 

Термін зберігання матеріалу - 12 місяців.

Додатковий дренаж

При технічній необхідності влаштовується додатково дренажна система водовідводу з матеріалу: 1) геомебрана 2) геотекстиль 3) дренажна труба

геомембрана ізоліт
1)Геомембрана
геотекстиль геопрома
2)Геотекстиль
дренажна труба геодрейн
3)Дренажна труба

Схема

Завершена гідроізоляція